Новый молочный мир: глобальное потепление или холодная война?
26.05.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції під час заходу «День Африки. Пріоритети співробітництва України з країнами Африки в економічній та освітянській галузях», організованим Міністерством закордонних справ України, інформує The DairyNews з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
 
«Сьогодні країни Африки входять в топ-3 ключових покупців української аграрної продукції. Лише за чотири місяці цього року експорт українських харчових продуктів до цього континенту становив $ 1,175 млрд. Найбільшим попитом наші товари користуються на ринках Марокко, Алжиру, Тунісу, Єгипту та Лівії. Але, звісно, обидві cторони мають ще нереалізовані напрямки для поглиблення співпраці», - заявила Ольга Трофімцева та додала, що головними товарами українського експорту до африканських країн стали зернові, олійні культури, бобові, яйця, м'ясо, вершкове масло.
 
Також заступник Міністра підкреслила, що ефективним інструментом для активізації спільної роботи та потенційних проектів є торговельні місії та двосторонні бізнес-форуми.
 
«Проведена наприкінці минулого року спільно з МЕРТ торговельна місія до Кенії та Танзанії принесла свої позитивні і конкретні результати для всіх сторін. По-перше, вона сприяла активізації або навіть встановленню спільного діалогу на міжурядовому рівні. По-друге, стала ефективним майданчиком для налагодження прямих партнерських контактів між представниками бізнесу», - наголосила заступник Міністра.
 
Ольга Трофімцева зазначила, що український аграрний сектор має багато цікавих підсекторів для реалізації спільних проектів. Такі українські товари, як продукція з доданою вартістю, молочні продукти, перероблені фрукти та овочі, заморожене м'ясо, сільськогосподарська техніка та корми - знайдуть своїх покупців та матимуть попит на ринках африканських країн.
 
«Задля активного розвитку нашого діалогу необхідно використовувати всі потенційні можливості. Проведення спільних міжурядових зустрічей, В2В заходів або торговельних місій – це все ефективні інструменти для інтенсифікації нашої співпраці», - резюмувала заступник Міністра.
 
Довідкa: Частка країн Африки в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу української продукції аграрного сектору за січень - березень складає 15,5%. Найбільшу частку у зовнішньоторговельному обігу між Україною та Африканськими країнами мають: Єгипет- 52,7%, Туніс - 8,8%, Лівійська Арабська Джамахірія - 6%, Марокко- 5,8% та Алжир (5,5%). Експорт до країн Африки за 4 місяці 2017 року становив $ 1,175 млрд. Ключові товари експорту: М'ясо -$ 32,09 млн, масло вершкове -$ 6,3 млн, яйця - $ 2,6 млн, соєві боби-$ 83,2 млн, кукурудза - $430,1 млн, ячмінь - $27,6 млн, олія - $135,02 млн. Імпорт становив, $ 82,5 млн. Ключові товари імпорту: тютюнова сировина - $27,8 млн, какао-боби -$12,3 млн, какао-паста - $ 7,5 млн, чай -$ 2,6 млн, кава- $1,5 млн, цитрусові -$17,6 млн, риба морожена- $ 1,9 млн.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

01.06.2017

До свидания, второй сорт. Здравствуй, высший?

Николай Мороз, директор департамента продовольствия Министерства аграрной политики и продовольствия Украины, не так давно заявил, что в Украине могут отказаться от молока второго сорта. Вновь. The DairyNews разбирается с тем каким образом на этот раз.
Милкиленд закроет комбинат в России