24.10.2016

Коментар експерта

Юрій Чеберяк, директор з продажів в УкрАгроком
Юрій Чеберяк, директор з продажів в УкрАгроком:
В цьому році ми хотіли запровадити програму "Форвард" на теренах України. Нажаль ми працюємо на сьогоднішній день тільки в чотирьох областях. Це Одеська, Житомирська, Київська і Херсонська області. Близько 15 проектів встигли скористатися програмою "Форвард". Для чого вона є? Чим цікавить виробників? Що вона вам дає? В першу чергу це підтримка сільгоспвиробників. Здебільшого це господарства які стають на ноги або їм не вистачає оборотних коштів. Тобто ми даємо змогу і даємо кошти на придбання палива, мінеральних добрив, ремонт техніки.

Цією програмою може скористатися, як невеликий агрохолдінг, так і фермерське господарство. Що має і несе за собою програма "Форвард"? Заключається Форвардний договір, водночас заключається договір про поставку продукції сільського господарства. Іншими словами, ми купляємо проект майбутнього закладу. По програмі ми надаємо кошти в сумі 75% від загальної вартості продукції. Якщо простіше, наддамо приклад. У вас є необхідність на придбання добрив на суму 500 тисяч гривень. Тобто по цій програмі ви маєте придбати у компанії мінеральних добрив та посівний матеріал на 500 тисяч, і таку саму суму грошей, ми вам даємо на ваші власні потреби.

В цьому році, ті компанії, які скористалися цією програмою, витрачали кошти, як на мінеральні добрива, так і на інші напрямки. На ту саму заробітну плату, на придбання запчастин та ін. Клієнт має прийти до нас та зареєструвати ціну на продукцію. Ми орієнтуємося на ціну, на наступний день, яка сформувалася на ринку. Тобто образно, на наступний день ціна продукція 4000 гривень, от ми від цієї суми і рахуємо вартість контракту. На протязі всього контракту, хай це буде з березня чи з лютого місяця до збирання, звісно ціни на ринку міняються. Можливо буде максимальна ціна в травні-червні місяці. Наші експерти по сільгосппродукції вам зателефонують і запропонують зафіксувати ціну на паку ціни. І ваше право погодитись чи не погодитись. Ви можете зафіксувати частину продукції. Таким чином ми підписуємо угоду і фіксуємо певний об'єм сільгосппродукції. Звісно для того, щоб зменшити ризики, ми все-таки пропонуємо вам підписувати частину майбутнього врожаю, 30% збору від загальної площі. Що це означає? Тобто, якщо у вас є 100 га кукурудзи, наприклад, з планової врожайністю 80 центнерів з гектара. І вам необхідна певна частина коштів і ви кажете, що "я заставляю 800 т кукурудзи". Звісно це певний ризик для компанії. Тобто ми будемо вимагати фіксацію валового збору - 30% від загального.

Які культури приймають участь? Це пшениця, кукурудза, ріпак, ячмінь соя. Я не буду зараз вдаватися до дрібниць, ті що в принципі мають технічну частину. На сьогоднішній день ми готові розглядати базис поставки починаючи від порта, закінчуючи складом господарства.

Ціну на момент розрахунку, що саме цікаве, буде визначати Аграрна біржа. Тобто ціна на біржі в даний період, тому що ціни дуже різняться. Це буде незалежна ціна. Сільгоспвиробник має придбати у нас на 50% засобів захисту рослин, насіння, мінеральних добрив. Іншу частину ви можете витрачати на власний розсуд. Ми навіть не будемо питати, куди ви їх витрачаєте.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

24.10.2016

Від консалтингу до рейдерства

20 жовтня у Харкові, в рамках Agroport East 2016, пройшов стратегічний форум "Доступ до фінансових інструментів: фінансова підтримка в агросекторі". На форумі крім сугубо фінансових питань, розглянули актуальну проблему фермерів — рейдерські захвати, повідомляє The DairyNews.