Что ждёт молочные продукты в будущем?
21.08.2017
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
«Створення кооперативу виробника і переробника — справа не одного року. Позитивному результату співпраці ТОВ „Тернопільський молокозавод“, ТОВ „Дзендзелівське“ і ТОВ „Кищенці“ передували тривалі перемовини з іншими переробниками. Проте, вони в силу різних причин відмовилися. Сьогодні ми маємо цивілізовану систему, — коли професійний виробник і професійний переробник працюють разом», — зазначив Андрій Дикун, голова Всеукраїнської Аграрної Ради, відкриваючи прес-конференцію.

Представники підприємства розповіли про перший досвід кооперації — співпрацю з промисловими виробниками молока з Черкащини — ТОВ «Дзендзелівське» та ТОВ «Кищенці».

За підтримки Асоціації виробників молока, спільно з ФАО та ЄБРР, молочарі та переробники об’єднали свої зусилля для створення продукції під знаком якості «АВМ рекомендує». Її виробництво відслідковується на усіх етапах створення: утримання, годівля тварин — первинна обробка молока — транспортування на переробне підприємство — охолодження / очищення / сепарування / нормалізація / гомогенізація / теплова обробка молока та виробництво кисло-молочних продуктів.

За словами Віталія Ковальчука, голови правління ПрАТ «Тернопільський молокозавод», виробник і переробник — не конкуренти, а дві деталі одного ланцюга, які треба правильно з’єднати.

«Що дає така співпраця? Для виробника — підприємство, яке ґарантовано купить вироблені об’єми молока, а ще — частка від продажу готової продукції. Для переробника — стабільний поставник якісної сировини. Крім того, кооперуючись, розуміємо напрямок розвитку партнерів, а відтак можемо будувати довгострокову стратегію роботи. З отриманої сировини від ТОВ „Дзендзелівське“ і ТОВ „Кищенці“, а це — понад 40 т молока/доба — готуємо всі йогурти і кефір», — наголосив він.

Зійшлися партнери й у філософії роботи — чесність виробництва і якість продукту.

«Треба робити все, для здоров’я нації. Здорова нація — сильна держава», — прокоментував Микола Северин, керівник ТОВ «Дзендзелівське».

«Асоціація виробників молока наразі розпочинає роботу над ще одним проектом з кооперації. Він розрахований на менших виробників, обсяги яких 2-5 т/добу. Так, щоб зменшити логістичні витрати, планується будівництво накопичувального центу молока. На нього у подальшому теж поширюватиметься рекомендація АВМ. Так, український споживач буде впевнений у якості споживаної продукції», — зазначила Олена Жупінас, керівник проекту «Гуртові закупівлі молока» АВМ.

На важливості відновлення довіри споживачів до вітчизняного промислового молочного продукту наголошував Андрій Ярмак, експерт ФАО: «Сьогодні щоб купити молоко, українці вирушають на базар. Чому так? Хоча вони й платять за таку продукцію, вони довіряють ринкам більше ніж супермаркетам. Так, оборот коштів на базарах за рік — 20 млрд дол. США. Проте, такі молокопродукти можуть стати загрозою для здоров’я споживача, особливо в літню спеку».

Унікальність проекту кооперації відзначив і Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби: «Така співпраця виробника і переробника дасть можливість ґарантувати високу якість молока як на внутрішньому, так на зовнішньому ринках. Крім того, якщо молочарі матимуть не лише надійну закупівлю і стабільну ціну, а й певні прибутки (частка від вартості готової продукції), це стане рушієм розвитку, покращення сировинної бази».

За словами Степана Барни, голови Тернопільської ОДА, ТМ «Молокія» — найкраще підприємство регіону. Тут працюють 1400 осіб, а середня місячна заплата — понад 7 тис. грн.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

23.08.2017

Что ждет молочные продукты в будущем?

Тенденции на молочном рынке не устают меняться. The DairyNews нашло для вас интересные подробности относительного того, что ждет молочные продукты в будущем.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума