05.09.2017
Джерело: news.agro-center.com.ua
Регіон: Львівська обл.
На базі господарства, що входить в молочний кооператив, впроваджується проект “Розвиток молочного бізнесу в Україні”, що проводиться за фінансової та технічної підтримки уряду Канади і за сприяння Львівської аграрної дорадчої служби (ЛАДС – керівник Іван Паньків).

У травні 2017 р. ознайомитись із впровадженням проекту у господарство приїжджали й представники уряду Канади, фермери з провінції Квебек, представники ЛАРДС, учасники проекту з інших районів Львівської області.

Микола Богів розповів про те, що вдалося зробити за час дії проекту у співпраці з дорадниками, спеціалістами, місцевою владою. Кооператив лише розпочинає свою активну діяльність на території Бережницької сільської ради, до нього вже приєдналося шість сімей, які тримають по одній корові, а також в кооператив входить сімейна ферма Володимира Диця, у господарстві якого утримується чотири дійні корови. Сімейні ферми – це окремий проект, який теж одержує підтримку уряду Канади. Наразі селяни придивляються до роботи кооперативу, переймають досвід. Очікується, що до кооперативу приєднається ще 12 сімей. Відомо, що такий кооператив формується у сусідньому селі Журавків, де вже почались деякі організаційні роботи. 

“Проект, що впроваджується урядом Канади, допоміг нам устаткуванням: встановили доїльний зал для одночасного доїння 6 корів, холодильну установку, закупили електропастух. Крім цього, вкладаємо немалі й власні ресурси. Не менш важливо і те, що ми отримали знання та навики ведення господарства й кооперативної справи, в чому нам допомагають спеціалісти Львівської агарної дорадчої служби”, – каже фермер.

Завдяки сучасному устаткуванню корови доять просто на пасовищі, на що витрачається 3-4 хв. на одну корову. Під час доїння молоко одразу надходить у холодильник, де охолоджується до 4 градусів Цельсія. Молоко в холодильній установці може зберігатися до двох діб. Але щодня під’їжджає молоковоз і забирає якісний продукт.

Молоко проходить попередню фільтрацію. На доїння 60-80 корів затрачається до двох годин. Це литовське обладнання вартістю 250-300 тис. грн. У минулі роки на Львівщині в кооперативних господарствах працювало 6 таких доїльних установок. Цьогоріч працюватиме 20. 

“Одна корова дає 15 літрів на день молока, плануємо досягти 20 л. Збалансовуємо корми: крім трави, додаємо сінаж, комбікорм. Пасовище розділене на 12 загінок, до кожної з яких прокладено водопровід (3 км), і автоматично вода надходить до поїлок. Знову ж таки трубами допомогли канадці, поїлки закупили за власні кошти. Сьогодні в кооперативі 75 корів, але площа пасовища розрахована більш як на сто голів. Утримуються такі породи корів як симентал, джорсей, червоний голштин. Молоко від корів цих порід має високу жирність.

Якщо все розвиватиметься і приноситиме дохід, то з часом можна подумати про власну переробку молока. Сьогодні ж кооператив співпрацює із Самбірським молокозаводом. Не скажу, що ми дістали високу ціну, але вже підтягнули тих, хто, здаючи молоко, отримував менше. Тепер, якщо молоко відповідатиме якості (а за цим стежить незалежна лабораторія, куди ми возимо молоко на перевірку), добиватимемось, щоб завод платив більше. Зараз реалізовуємо за ціною 6 грн 50 коп за 1 л”, – додає ініціатор кооперативного руху на Жидачівщині Микола Богів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

04.09.2017

ЗСТ с Канадой. Что это даст Украине?

11 июля 2016 года было подписано соглашение о ЗСТ между Украиной и Канадой, а 1 августа 2017 оно стартовало. Многие задались вопросом, повлияет ли это на молочный рынок? Разбирались в The DairyNews.
Чим шкідливе м'ясо новонароджених телят?
Экспорт американских молочных продуктов достиг трёхлетнего максимума