30.09.2016
Джерело: ukurier.gov.ua
Регіон: Сумська обл.
Тільки у вересні загальна заборгованість молочних підприємств коливалася від 55 до 62 млн грн.

На території області молоко нині закуповують 16 суб’єктів господарювання, з яких проблемними вважають сім місцевих: на них припадає приблизно 40% загального боргу. Це, зокрема, філія «Роменський молочний комбінат» ПП «Рось», яка винна 7,4 млн грн, філія «Конотопський молокозавод» ТОВ «МалКА-транс» — її борг становить майже 8 млн грн, ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія» з більш як 6 млн грн боргу. А своєрідний рекордсмен — ТОВ «Гадячсир» Полтавської області, яке винне понад 26 млн грн.

Серед тих, хто постраждав, господарства різних районів Сумщини. Наприклад, три ТОВ Липоводолинського району — «Беєве», «Семенівське» та «Колядинець», які чекають від Роменського молочного комбінату понад 5 млн грн. А ось ПрАТ «Райз-Максимко» Сумського району чекають аж на 7 млн грн завдяки «співпраці» із «Гадячсиром»; ССК «Ярославна» Путивльського району недорахувався майже 11 млн грн, у тому числі 2 млн грн — від Пирятинського сирзаводу.

Серед фінансово постраждалих також ТОВ «Перше травня» та ПСП АФ «Піонер» Охтирського, ПП «Надь» Лебединського, Шевченківська філія ПрАТ «Райз-Максимко» Тростянецького районів.

Партнери погрожують селянам узагалі забути про борг і натякають, що знайдуть більш поступливих виробників.

За інформацією селян, ринок молока умовно поділений між підприємствами. Тобто між переробниками існує домовленість не заходити на «чужу» територію і таким чином тримати на гачку і виробників молока, і конкурентів. Більше того, про таку змову свідчить істотне зниження закупівельної ціни, яка, наприклад, протягом квітня-червня зменшилася на 1 грн/кг молока.

Тим часом, як повідомила голова Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Валентина Коваленко, ціни на молочну продукцію — масло, сир і сметану — зросли на 38-50%. І хоч переробники пояснюють це виробничою сезонністю і тим, що продукцію експортують. Ринкові гравці беруть до уваги не співвідношення попиту і пропозиції, а чинники, які не впливають на ціноутворення.

На цьому наголошують і експерти молочного ринку. За їхньою інформацією, ціни на молочку у світі зростають, що дасть змогу українським виробникам розширити свої експортні можливості. Однак це не має жодного стосунку до внутрішнього ринку.

Борговий зашморг негативно впливає на тваринницьку галузь Сумщини. Лише за останні п’ять років поголів’я корів у всіх категоріях господарств зменшилося більш як на 14 тис. голів, а річне валове виробництво молока — на 3,5 тис. т.

В області триває робота над підготовкою Меморандуму між виробниками і переробниками. На адресу Полтавської ОДА надіслано офіційного листа з проханням вплинути на боржників з Гадяча та Пирятина. Селяни і їхні партнери уточнюють суми боргу, планують звертатися до судів.

Є випадки, коли представники окремих керівників сільгосппідприємств не з’являються на судові засідання, мотивуючи це зайнятістю або ж якимись іншими аргументами. А дехто взагалі знімає з порядку денного порушене питання: мовляв, усе владнаємо без суду.

Утім, більшість ошуканих селян наполегливо звертаються не тільки до судів, а й до АМКУ, Адміністрації Президента, на урядову «гарячу лінію».

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

03.10.2016

Встреча с конечным потребителем

25 сентября в столице прошёл четвёртый ежегодный фестиваль «Всеукраинский день молока и сыра». На Певческом поле, где проходило мероприятие, свою продукцию представили компании из разных регионов Украины. Основная цель фестиваля — популяризация здорового образа жизни, в частности — употребление полезных молочных продуктов.