Новости с Agro Animal Show 2017
11.08.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна
Про те, що це за хвороба, як вона поширюється, чим небезпечна The DairyNews на основі коментаря від Державної служби України з питань якості та безпеки харчових продуктів розповіла в окремому матеріалі, з яким ви можете ознайомитися тут

В ексклюзивному коментарі інформаційному агентству The DairyNews Асоціація твариннків України розповіла, що в Україні вже траплялись випадки зараження нодулярним дерматитом, однак на разі немає жодного офіційного підтвердежння існування хвороби на території країни. За даними Міжнародного епізоотичного бюро, хвороба поширилася на території таких країн як Туреччина, Болгарія, Австралія, Румунія, Угорщина, Росія, Вірменія, Іран.

Серйозною є не тільки загроза зараження, а й наслідки, які це може викликати, про що говориться у зверненні Всеукраїнської Аграрної Радаи (ВАР) до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр Міністра Володимира Гройсмана та Голови РНБО Олександра Турчинова. В разі офіційного визнання цієї хвороби на території України ми втратимо можливості експорту зернових і яловичини, а це загрожує підривом національної економіки.  

На думку Держпродспоживслужби першими можуть постраждати регіони, які межують з неблагополучними країнами, зокрема Одеська, Вінницька, Чернівецька, Івано-Франківська та Закарпатська області. В Асоціації тваринників до цього переліку також включили Чернігівську, Київську та Полтавську області, вважаючи їх найбільш вразливими регіонами, через найбільше скупчення корів, завезених із Західної Європи.

Ступінь ризику занесення вірусу на територію України Службою оцінено як середній. При цьому було враховано кількість поголів’я ВРХ в Україні, щільність в окремих областях, відсутність вакцинації в Україні, джерела збудника хвороби та шляхи його розповсюдження, поширеність хвороби в світі, сезон (літо – період життєдіяльності комах-переносників захворювання). Однак, прогноз може бути зкорегований в залежності від швидкості наближення захворювання  до кордонів України.

Основною проблемою є той факт, що на сьогоднішній день не існує єдиної системи  ветеринарно-санітарної профілактики нодулярного дерматиту ВРХ. Попередження захворювання відбувається завдяки дотриманню санітарних норм на господарстві. Якщо говорити про перевезення тварин до нового господарства, то тут також важливою є організація карантину для максимально комфортної адаптації особини до нових умов та уникнення хвороб. Ще одним із профілактичних засобів є вакцинація проти віспи.

"В разі встановлення діагнозу нодулярного дерматиту у тварини на господарстві оголошують карантин і проводять усі ветеринарно-санітарні та карантинно-обмежувальні заходи. Хворих тварин забивають, а трупи спалюють або закопують у землю. Щоб не допустити поширення нодулярного дерматиту, знищують усіх уражених тварин,  а також тих, що з ними контактували. За даними країн, де вже були спалахи захворювання, поголів’я вирізають десятками тисяч." - відповіли The DairyNews в Асоції Тваринників України. 

В свою чергу Держпродспоживслужбою було зроблено наступні кроки для того, щоб запобігти поширенню Україною хвороби: 

1. Заборонено ввіз худоби та продукції з неї з неблагополучних країн.
2. Проведено аналіз ризику щодо можливого потрапляння вірусу на територію України.
3.Впроваджується система моніторингу даного захворювання яка базується на дослідженні сприйнятливих тварин в господарствах, приватному секторі, дикій природі.
4.Розроблено проект Інструкції щодо профілактики та боротьби з нодулярним дерматитом великої рогатої худоби.
5.Дано доручення терорганам Держпродспоживслужби  інформувати суб’єктів господарювання діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом ВРХ про небезпеку захворювання, можливі джерела інфекції, шляхи розповсюдження хвороби, клінічні ознаки тощо.
6.Вивчається питання застосування вакцини та створення буферної зони на території України у областях що межують з країнами в яких уже реєструється захворювання.

Все це залишає надію на те, що якщо хвороба не омине нашу державу, то усі учасники ринку будуть достатньо проінформовані і вживатимуть всіх заходів, що дозволить мінімізувати ризики поширення хвороби, а також зменшити наслідки і збитки.

На Вашу думку чи вдасться за допомогою застережлиивх дій зменшити загрозу проникнення вірурсу на територію України?

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

Американские молочные бренды переходят на производство «безмолочной продукции»
15.02.2017

Дотации государства в помощь аграриям

В январе 2017 года в Украине перестал действовать специальный режим НДС для аграриев. На смену ему пришёл другой компенсаторный механизм – аграрные дотации, которые, по задумке, должны компенсировать аграриям, а в частности животноводам, виноградарям, производителям фруктов, овощей, орехов, сахарной свеклы и табака, часть затраченных средств. В 2017 году на дотации для аграриев выделено 4 млрд гривен. The DairyNews узнали как эти деньги будут распределяться.