22.07.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Харківська обл.

Для проведення споживчої експертизи продукції були взяті зразки молока, виготовленого в Харківському, Київському, Вінницькому, Полтавському і Черкаському регіонах України, які реалізовувалися в роздрібній торговельній мережі м. Харкова. Із 8 перевірених зразків молока питного 6 виготовлені  відповідно до вимог державного стандарту ДСТУ 2661:2010 та 2 зразки – за технічними умовами підприємств:

Молоко питне пастеризоване 2,5% жиру ТМ «Простоквашино», виробник ПАТ «Кременчуцький міськмолокозавод»

Молоко коров’яче питне пастеризоване 3,2% жиру ТМ «Яготинське», виробник ПАТ «Яготинський маслозавод» (В№1)

Молоко коров’яче питне пастеризоване 3,2% жиру ТМ «Маріванна», виробник ТОВ «БАЛМОЛОКО ЕКСТРА»

Молоко коров’яче питне пастеризоване 2,6% жиру ТМ «Волошкове поле», виробник ПАТ  «Юрія»

Молоко коров’яче питне пастеризоване 3,2% жиру ТМ «Селянське», виробник Фірма «Люстдорф» у формі ТОВ

Молоко питне пастеризоване 2,5 % жиру ТМ «Ромол», виробник Філія ПАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» - «Харківський молочний комбінат» «С»

Молоко питне пастеризоване 2,5 % жиру ТМ «Слов’яночка», виробник ПАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» «С»

Молоко питне ультрапастеризоване 2,5% жиру ТМ «Тьома», виробник  ПАТ  «Кременчуцький міськмолокозавод»

Продукція була закуплена в торгівельній мережі міста Харкова – супермаркети «РОСТ», «Восторг», «Класс».

Якість та безпечність продукції визначалась в держаній випробувальній лабораторії харчової та сільськогосподарської продукції ДП «Харківстандартметрологія» (атестат акредитації № 2Н545 від 11.11.2015р.).

Під час експертизи молоко було перевірено за наступними показниками:

- органолептичними (зовнішній вигляд, консистенція, смак, запах, колір);

- фізико-хімічними (масова частка жиру, масова частка білку, густина);

- ідентифікацією жиру – наявність вмісту рослинних жирів;

- показниками безпеки (вміст залишкових кількостей антибіотиків та відповідність мікробіологічних показників);

- якістю пакування та відповідністю маркування.

Результати споживчої експертизи показали, що з 8  протестованих зразків молока 2 не відповідали вимогам нормативної документації та інформації, заявленій на етикетці за фізико-хімічними показниками.

Було встановлено, що:

молоко коров’яче питне пастеризоване 2,6% жиру ТМ «Волошкове поле» не відповідало вимогам ДСТУ 2661:2010 та інформації, що надана на етикетці, за заниженою масовою часткою жиру, яка фактично склала 2,4%, та заниженою масовою часткою білку – 2,74% при нормі не менше 2,8%;

молоко коров’яче питне пастеризоване 3,2% жиру ТМ «Маріванна» не відповідало вимогам ДСТУ 2661:2010 та інформації, що надана на етикетці, за заниженою масовою часткою жиру, яка фактично становила 3,0% при заявлених 3,2%.

Усі інші зразки молока не мали жодних відхилень від встановлених вимог ДСТУ 2661:2010 «Молоко коров’яче питне. Загальні технічні умови» та інформації, зазначеній на етикетках, ані за показниками якості, ані за показниками безпеки.

«Експертизу молока як соціального значущого продукту ми проводимо не вперше, тож можемо зробити певні висновки. Відразу необхідно відзначити найголовніше – всі протестовані зразки молока відповідали вимогам безпечності! Стабільність мікробіологічних показників свідчить про високий рівень організації технологічного процесу виробництва, в тому числі і додержання санітарно-гігієнічних вимог. Відсутність в молоці антибіотиків говорить про доброякісну сировину вітчизняних аграріїв. Приємно відзначити й той факт, що все перевірене молоко виготовлено з натуральної сировини і містило лише тваринні жири. Більшість вітчизняних виробників наразі має всі умови для виробництва продукції найвищої якості, що відповідає жорсткім вимогам міжнародних та європейських стандартів. До речі, з січня 2016 року рішенням Європейської комісії було включено ряд вітчизняних компаній-виробників молока та молочних продуктів до офіційного списку експортерів країн Європейського союзу.  На жаль, і досі існують випадки порушення технологічної дисципліни виробництва продукції, про що свідчать результати лабораторних випробувань. Проте будемо сподіватися, що високий рівень конкуренції вітчизняних виробників молочної галузі послужить прикладом для інших та буде стимулом в підвищенні якості продукції, що випускається», - підбиваючи підсумки споживчої експертизи відзначив генеральний директор ДП «Харківстандартметрологія» Володимир Величко.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

21.07.2016

Молочний експорт в мінус: причини та рішення

Однією з ключових проблем і справжнім випробуванням для української молочної галузі стало різке зменшення експорту, яке, однак, не зменшує, а навпаки збільшує свої темпи.