22.07.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Литва

Представники Литовської сільськогосподарської палати переконані, що ЄК, так само як і уряд країни, знову роблять помилки - і в найближчому часі криза подолати не вдасться.

«Я не розумію висловлювань про те, що це найбільша підтримка, яка може бути. Роком раніше виробники молока втратили 75 млн євро через російське ембарго і скасування квот на перевиробництво молока. Держава і Єврокомісія, склавши їх допомога разом, компенсували нам близько 42 млн євро. В цьому році втрати будуть ще більше. Виділення нових засобів, звичайно, краще, ніж нічого, але це крапля в морі», - сказав віце-голова палати Бронюс Маркаускас.

На його думку, ЄК також не усвідомлює справжнього стану, що склався на різних ринках, але міряє всіх під одну гребінку. «Також ЄК обіцяє виділити виробникам ЄС 150 млн євро, щоб було скорочено виробництво молока. Це конкретний крок, однак незрозуміло, наскільки він буде корисний нашій країні. Так як, в Литві, в порівнянні з іншими країнами ЄС, виробництво молока не збільшилася, хоча саме наші фермери постраждали найбільше», - констатує Бронюс Маркаускас.

Йому вторить і голова сільськогосподарської палати Андреюс Станчікас. Він переконаний, що в Брюсселі, як і в Вільнюсі, чиновники лише відкуповуються від фермерів, але вони не здатні виробити довгострокову стратегію щодо подолання кризи.

«Відверто кажучи, я не бачу тут нічого нового. Єврокомісія, очевидно, вважає, що це рішення не тільки допоможе фермерам і виробникам молока, а й дозволить весь криза сільського господарства в Європі, однак, це не так. Криза куди більш глибокий і серйозний. Протягом останніх років Єврокомісія і наш уряд, фактично, відрізали нас від російського ринку, але не знайшли йому заміни. Подолання кризи - це довгий поступальний процес. Необхідно шукати альтернативу російським ринкам, так як асигнування з бюджету ЄС не окуплять усіх втрат», - сказав Андреюс Станчікас.

Нагадаємо, що з 2014 по 2016 роки втрати молочної галузі Литви склали 204 млн євро. Фермери зазнають збитків у зв'язку з триваючим світовим молочною кризою, обумовленим перевиробництвом молока і втратою російського ринку - закупівельні ціни на молоко вкрай низькі. Експерти країн Прибалтики прогнозують: якщо не буде прийнято радикальних заходів на рівні ЄС, криза на ринку тільки погіршиться, а Литва і Латвія можуть втратити молочну галузь. У число пропонованих заходів входять три принципових рішення - повернення до системи квот на виробництво молока, скасування Росією продуктового ембарго або всебічна підтримка молочного сектору в рамках держави.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

21.07.2016

Молочний експорт в мінус: причини та рішення

Однією з ключових проблем і справжнім випробуванням для української молочної галузі стало різке зменшення експорту, яке, однак, не зменшує, а навпаки збільшує свої темпи.