22.07.2016
Джерело: The DairyNews
Регіон: Україна

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, до моменту засідання Україна зможе вирішити всі залишилися технічні питання.

"Ми дуже багато зробили ... Думаю, в серпні буде рада директорів і буде позитивне рішення", - сказав О.Данилюк.

При цьому міністр зазначив, що не прийняті парламентом закони не мають принципового значення для відновлення програми, але кількість таких законопроектів є тривожним сигналом.

За оцінкою глави Мінфіну, затримка з прийняттям рішення МВФ не вплине на курс гривні. "Я не бачу жодних передумов для того, щоб курс якось реагував. Ситуація з резервами досить стабільна", - сказав він.

В ході форуму на тему "100 днів уряду: перші оцінки і подальші очікування" глава Мінфіну зазначив, що для нього викликом є нереалістичний "штучний" бюджет на поточний рік, а не взаємини з МВФ.

Говорячи про перспективу змін в бюджетній сфері, він підкреслив, що "не можна фінансувати нереформовані сфери", зокрема, охорону здоров'я.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд (близько $ 1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,61 млрд).

У той же час Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $ 2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших засобів традиційно став Нацбанк.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

21.07.2016

Молочний експорт в мінус: причини та рішення

Однією з ключових проблем і справжнім випробуванням для української молочної галузі стало різке зменшення експорту, яке, однак, не зменшує, а навпаки збільшує свої темпи.