22.07.2016
Джерело: life.ru
Регіон: Світ

Дослідники з Університету Медісона в Вісконсині (США) запропонували новий метод підвищення якості молока корів, які страждають від нестачі кальцію. Виявилося, що, якщо переливати їм речовина, з якого в їх організмі утворюється гормон серотонін, проблеми з кальцієм у цих тварин в значній мірі вирішуються. Відповідна робота опублікована в Journal of Endocrinology,

На сьогодні значна частина корів, особливо в країнах з інтенсивним сільським господарством, де надої великої рогатої худоби дуже великі, страждає нестачею кальцію. Концентрація цієї речовини в їх крові і молоці істотно знижена, особливо відразу після отелення. По всій видимості, це пов'язано з особливо великим "витратою" кальцію, що минає з організму з молоком. Це шкодить як їх телятам, які отримують ненормально мало кальцію, так і споживачам молока. На сьогодні молоко і продукти його переробки є головним джерелом цього життєво необхідного речовини в харчуванні людини.

Автори роботи, посилаючись на більш ранні досліди з гризунами, припустили, що поліпшення настрою у корів може сприяти ліквідації браку кальцію. Щоб перевірити це, вони вводили коровам 5-гідрокситриптофан, речовина - попередник серотоніну. Цей гормон часто називають "гормоном щастя", що не цілком вірно. У той же час його нестача дійсно веде до депресії, а прийом антидепресантів часто супроводжується підвищеним виробленням даного гормону. Таку ж дію на людину робить поїдання їжі, що містить триптофан.

Як показав експеримент на 24 коровах, 5-гідрокситриптофан і підвищився від його прийому рівень серотоніну діяли на цих тварин так само позитивно, як і на гризунів. Всього за 1-4 тижні проблеми з кальцієм для корів в значній мірі втратили свою гостроту. Однак якщо у корів голштинської породи при зростанні рівня серотоніну в крові вміст кальцію також збільшувалася лише в крові, то корови джерсійської породи стали давати молоко, більш багате кальцієм, хоча концентрація цієї речовини в їх крові залишилася незмінною. За змістом цього елемента молоко джерсійської породи досягло діапазону, нормального для корів.

Автори роботи припускають, що регулярне внесення в харчування тварин попередників серотоніну здатне подолати нестачу кальцію у великої рогатої худоби. Що важливо, досягти цього результату вдалося без зміни дієти і надоїв в порівнянні з контрольною групою корів тих же порід.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

21.07.2016

Молочний експорт в мінус: причини та рішення

Однією з ключових проблем і справжнім випробуванням для української молочної галузі стало різке зменшення експорту, яке, однак, не зменшує, а навпаки збільшує свої темпи.