27.09.2016
Джерело: agroconf.org
Регіон: Україна
«Є 3 млрд гривень, які зафіксовані у бюджеті для підтримки аграріїв. Це нова програма. Спосіб використання цих коштів – це якраз те, над чим варто працювати, ‒ зазначив Тарас Кутовий. – Кошти, можливо, не колосальні, але рівень підтримки порівняно з минулим роком виріс майже у 20 разів. Крім того, ратифіковано угоду із Європейським інвестиційним банком. 400 млн євро будуть направлені в аграрний сектор. Зараз обговорюємо питання, як правильно прописати програму, щоб вона дійсно мала видимий результат».

Аграрії поділилися своїм баченням розробки програми щодо реалізації коштів для держпідтримки.

«Щодо молока, то все дуже просто. Дотація, якщо така можлива, повинна йти на 1 л за молоко вищого ґатунку й екстра-ґатунку, ‒ наголосив голова Всеукраїнської Аграрної ради Андрій Дикун. ‒ Якщо говоримо про м'ясо і свинину, то дотація на 1 кг».

Щодо цукрової галузі він зазначив, що цього року очікується рекордний експорт цукру. Проте вітчизняні порти не можуть експортувати більше, ніж 30 тис. тонн на місяць. До того ж немає транспорту через Казахстан.

«Якщо українським цукровикам сьогодні дадуть можливість провести модернізацію, то ми будемо мати завод, який має повноцінну європейську конкуренцію, ‒ підкреслив Андрій Дикун.

Він вважає, що спецрежим ПДВ потрібно зберегти для тваринництва, овочівництва, фруктів, виноградарства та цукрової галузі.

За словами аграріїв, державна підтримка свинарства 0,8 грн./кг у 2003 році була однією з кращих. Вона дала можливість відновити галузь, будувати нові господарства, комплекси та підвищити кількість поголів’я.

Не оминули також тему і мінеральних добрив. Якщо все-таки приймуть антидемпінгове мито на карбамідні добрива та КАСи, це призведе то жахливих наслідків, переконаний Андрій Дикун.

«Адже карбамідні добрива Україна ще може виробляти, а от КАС ‒ ні. І як наслідок ціни на добрива будуть космічними. Тому просимо врахувати це питання також». Побажання та ідеї аграріїв реалізують у програму, яку Мініагрополітики розгляне та врахує при розподіленні коштів.

Щоб залишити коментар, авторизуйтеся

16.09.2016

Прыжок с парашютом

7 сентября в Киеве прошла конференция «От козы к сыру - это просто!». Мероприятие было организовано компанией ДеЛаваль. Гости и приглашенные эксперты конференции определяли степень простоты реализации козоводческих проектов: Есть ли решения в оборудовании? Какое поголовье должно быть? Откуда брать коз? Где можно перенять опыт? Нужна ли переработка козьего молока? Как реализовывать продукцию? И как научить потребителя покупать продукцию из козьего молока? На все вопросы ответы получены.